Inauguracja

Zapraszamy do obejrzenia filmu z inauguracji kampanii społecznej Warszawska Linia Edukacyjna:

Warszawska Linia Edukacyjna

Jak było w roku ubiegłym?

7 października 2017 r. w hali tramwajowej Zakładu Realizacji Przewozów Wola już po raz dziewiąty rozpoczęła się kampania społeczna Warszawska Linia Edukacyjna. Jest to program zajęć edukacyjnych, adresowanych do uczniów szkół podstawowych, prowadzonych w każdy piątek roku szkolnego w nietypowym miejscu – w tramwaju. W pierwszych 8 edycjach wzięło udział ponad 9 tysięcy dzieci. W ubiegłym roku szkolnym odbyło się kolejnych 58 lekcji dla ponad 1100 dzieci. Przy współpracy z Partnerami kampanii nadal będziemy przypominać zasady bezpiecznej podróży tramwajem i uczyć udzielania pierwszej pomocy. Razem będzie to ponad 116 godzin aktywnej edukacji.
art_8223_dce art_8217_dce
art_8215_dce art_8453_dce
art_8396_dce art_8227_dce

 art_8212_dce art_8278_dce

Zaproszeni uczniowie z kilku szkół podstawowych w Warszawie uczestniczyli w warsztatach pierwszej pomocy przedmedycznej.
Każdy uczestnik imprezy otrzymał apteczkę ratunkową do udzielania pierwszej pomocy, kamizelkę odblaskową oraz materiały edukacyjne.
Dodatkową atrakcją była karetka medyczna, wóz strażacki oraz radiowóz policyjny tzw. wypadkowy. Dzieci miały wymalowane na twarzy piktogramy, które na co dzień można zauważyć w tramwajach. A pamiątkowe zdjęcie w towarzystwie Pana Bilecika lub w przebraniu chciał mieć prawie każdy.

art_8447_dce art_8479_dce
selfiebudka0123_dce art_8363_dce

Po zakończeniu konferencji odbył się muzyczny koncert edukacyjny „Bezpieczna droga do szkoły”, pokazowe lekcje w tramwajach oraz multimedialny konkurs wiedzy z poruszania się rowerem w mieście w asyście Sponge Boba 🙂